• english
 • Spotkania wracają do Empiku Silesia

  10 listopada po przebudowie i remoncie nastąpi otwarcie Empiku w centrum handlowym Silesia City Center. Ponownie możemy zaprosić fanów najlepszej literatury i kulturalnych wydarzeń na ciekawe spotkania i evety, które odbędą się na nowej scenie.

  Na dobry początek zapraszamy na warsztaty dla najmłodszych, podczas których mali artyści stworzą własne jesienne pejzaże. Następnie zapraszamy wszystkich fanów sportów i nie tylko na spotkanie z Pawłem Fajdkiem. Coś dla siebie znajdą też fani czterech kółek (spotkanie zMichałem Jesionowskim 14 listopada) i fantastyki. W nadchodzących tygodniach porozmawiać będzie można z  Agnieszką Witkowicz-Matolicz oraz Michałem Czerneckim. Salon odwiedzi również Skiba, a fani nowych i ciekawych aranżacji muzycznych będą mogli spotkać się z zespołem Tulia.

   

  Malownicza jesień z Creadu
  10 listopada, godz. 12:00
  empik Silesia, ul. Chorzowska 107, Katowice

  Jak stworzyć niebanalny pejzaż jesienny? Pod okiem naszych prowadzących dowiesz się, jak przy pomocy ołówków, kredek lub farb wyczarować nastrój zadumy albo miejski ruch. Poznasz też kilka trików pozwalających w prosty sposób uzyskać spektakularne efekty wizualne. Przy okazji przetestujesz najnowsze zestawy tworzenia barwnych ilustracji – ołówki, kredki lub farby CREADU. Przyjdź na warsztaty i przekonaj się, że też możesz być artystą!

  Paweł Fajdek
  10 listopada, godz. 16:00

  empik Silesia, ul. Chorzowska 107, Katowice

  Marzył o tym, by zostać piłkarzem, ale zamiast zdobywać bramki dla reprezentacji, zdołał po latach jedynie zadebiutować w B-klasie. Ojciec chciał zrobić z niego kolarza, ale on jeżdżenie po górach odbierał jako katorgę. Zamiast dwóch kółek wybrał więc jedno duże koło – to znajdujące się na lekkoatletycznym stadionie. Czymkolwiek by się nie zajął, świat prędzej czy później by o nim usłyszał. Bo życie Pawła Fajdka od początku było pełne przygód. O tym wszystkim trzykrotny mistrz świata opowiada w pełnej anegdot i humoru książce „Petarda” (Wydawnictwo SQN). Jak sam zapowiada, na autobiografię przyjdzie jeszcze czas, więc teraz dostarcza świetnej rozrywki, odsłaniając nieco kulis zza lekkoatletycznej kurtyny. W spotkaniu weźmie udział także Paweł Skraba, dziennikarz i fotoreporter specjalizujący się w tematach sportowych, pasjonat lekkoatletyki, współautor książki.

   

  Jacek Piekara
  13 listopada, godz. 18:00
  empik Silesia,
   ul. Chorzowska 107, Katowice

  „Płomień i Krzyż 2" (Fabryka Słów) to opowieść o niezwykłych kobietach: o potężnej wiedźmie służącej obecnie chrześcijanom, o czarodziejce swobodnie przemierzającej demoniczne wymiary, o perskiej magini ognia, a także o najsłynniejszej z nich wszystkich – heroinie z antycznych czasów – Valerii Flawii, inkwizytorii Jego Świątobliwości… Właśnie te kobiety odcisną piętno na losach Świętego Officjum. One również zdecydują o przyszłości całego chrześcijańskiego świata. Zapraszamy na spotkanie z autorem.

  Michał Jesionowski
  14 listopada, godz. 18:00
  empik Silesia, ul. Chorzowska 107, Katowice

  Masz samochód? Uwielbiasz jazdę swoimi czterema kółkami? A może dopiero szukasz wymarzonego auta? Zapraszamy na spotkanie z Michałem Jesionowskim, najpopularniejszym youtuberem motoryzacyjnym w Polsce. W książce „Miłośnicy czterech kółek” (Wydawnictwo Znak) dowiemy się między innymi czy diesle są długowieczne, a auta wyprodukowane we Francji zawodne oraz czy prawdą jest, że użytkownicy samochodów marki Alfa Romeo nie pozdrawiają się na drodze, bo rano witali się w serwisie?

   

  Agnieszka Witkowicz-Matolicz 
  15 listopada, godz. 18:00
  empik Silesia, ul. Chorzowska 107, Katowice

  To nie jest książka o chorowaniu – to książka o tym, jak smakować życie! Agnieszka Witkowicz-Matolicz w książce „Niezwykłe dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń” (Oficyna 4eM) pokazuje, że rak piersi to nie wyrok. We wzruszających reportażach autorka opowiada historie 10 młodych kobiet, które odrzuciły stereotypy i postanowiły chorować inaczej. W książce także wywiady z lekarzami i psychologiem oraz vademecum dla pacjentek.

  Krzysztof Skiba
  16 listopada, godz. 18:00
  empik Silesia, ul. Chorzowska 107, Katowice

  W książce „Skiba. Ciągle na wolności” (Wydawnictwo SQN) Krzysztof Skiba w szczerej rozmowie z Jakubem Jabłonką oraz Pawłem Łęczukiem zaskakuje, wzrusza, ale też prowokuje, pokazując, że sztuka nie ma granic, a wolność jest jedną z najważniejszych zdobyczy naszej cywilizacji. Skiba to człowiek niepokorny, wyłamujący się wszelkim stereotypom. Jaki jest naprawdę? O tym będzie można przekonać się podczas spotkań.

  Michał Czernecki
  17 listopada, godz. 16:00
  empik Silesia, ul. Chorzowska 107, Katowice

  Czy można doświadczyć depresji i dwóch prób samobójczych, a potem zawalczyć o siebie i odbić się od dna? „Wybrałem życie” (Wydawnictwo Pascal) to poruszająca opowieść chłopaka z Zagłębia, który ostatecznie zdecydował się żyć i sięgnąć po swoje marzenia. Rozmowa rozpoczyna się w domu rodzinnym Michała Czerneckiego. Wiedzie przez trudne dzieciństwo, starcie z demonami przeszłości i spotkanie miłości życia. Przejmująco szczera rozmowa o wszystkim co ważne: miłości, męskich przyjaźniach, byciu ojcem, pieniądzach. O sukcesach i porażkach oraz pracy z najlepszymi reżyserami na planach najpopularniejszych polskich filmów. O kryzysach, które czasem wracają. O wieloletniej pracy nad sobą.

  Szukaj w

  EMPiK S.A.

  185 0
  Telefon
  +48 22 462 72 50

  udostępnij

  Zaznacz przycisk "Tak", jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług silesiacitycenter.com.pl w tym także zbieranych w plikach cookies oraz w formie zautomatyzowanego profilowania przez nas i naszych zaufanych partnerów, w celach marketingowych w tym w formie zautomatyzowanego profilowania. Skutkiem ww. przetwarzania danych będzie analiza danych osobowych i statystycznych. Dane będą używane w celach marketingowych, w tym w celu profilowania, przez okres korzystania z usług Administratora. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać wysyłając wiadomość email na adres: infopunkt@silesiacitycenter.com.pl
  Polityka Prywatności – Pliki Cookies, znajduje się TUTAJ